FAQ

Výlet v dodávke si môžeš užiť kedykoľvek. Počas pandémie je to asi najbezpečnejšia forma cestovania. Môžeš sa vyhnúť rušným miestam a prakticky aj kempom.

Ak si rezervuješ termín počas trvania pandémie, sleduj prosím opatrenia, ktoré vydáva Úrad verejného zdravotníctva a ak plánuješ cestovať za hranice aj podmienky vstupu do jednotlivých krajín a karanténne podmienky po návrate. Ak by sa opatrenia sprísnili tak, že by nebolo by možné výlet podniknúť, tak ti celá suma zaplatených záloh bude vrátená.

Dodávky budú po každom prenájme dôsledne vyčistené a vydezifikované.

Detská autosedačka sa dá upevniť klasicky do bezpečnostných pásov na dvojlavici vedľa šoféra. Dodávky nie sú vybavené systémom ISO fix.

Momentálne vám nevieme poskytnúť autosedačku k vozidlu. Je potrebné si doniesť svoju alebo prenajať od špecializovanej firmy

Voľné kempovanie je povolené mimo stupňov ochrany prírody 3 a vyššie. To znamená, že v národných parkoch (stupeň ochrany 3) sa kempovať už nesmie.

V záujme ochrany prírody odporúčam toto pravidlo dodržiavať. Jedine týmto prístupom si môžeme udržať výhodu, ktorú máme a v Európe už nebýva úplnou samozrejmosťou. Bližšie informácie o voľnom kempovaní na Slovensku aj v Európe nájdeš na tomto linku

Nájdeš tam aj šikovnú appku, kde si vieš vyhľadať a naplánovať miesta na noc mimo kempu.

Vo všetkých dodávkach sú 3 miesta na sedenie v predu. Spolujazdcove miesta sú riešené dvojlavicou. Najviac miesta je v dodávke Big Banana, najviac sa potlačíte v T4 – Mountain hut.

Podobne je to so spaním. Väčšie vozidlá Big Banana a Dromedár prichýlia na noc aj 3 priemerne veľkých ľudí. Do menšej T4 sa na spanie zmestia 2 ľudia.

Rezervácia konkrétneho termínu sa robí cez rezervačný kalendár. Každé vozidlo má svoj kalendár, aby si sa vedel rýchlo zorientovať, ktoré je kedy voľné. Kliknutím na riadok kalendára s vybraným vozidlom sa otvorí rezervačný formulár. Po zadaní potrebných info ti príde email s platobnými údajmi a inštrukciami. Po uhradení zálohy, ktorá predstavuje 1/3 z nájmu, je tvoj termín označený ako potvrdený a môžeš sa začať tešiť na dobrodružstvo.

Zvyšok sumy za prenájom je splatný 10 dní pred plánovaným výletom a vratná záloha buď k dátumu vyzdvihnutia na účet alebo potom v hotovosti pri prevzatí dodávky.

Pred samotným vyzdvihnutím si dohodneme miesto v rámci Bratislavy a čas, kde sa stretneme. Na toto miesto prídem na dodávke a ty ma odvezieš na našu základňu do Vrakune v Bratislave. Áno šoférovať budeš ty 🙂 Je to taká malá inštruktáž k šoférovaniu a narábaniu s veľkým autom, na aké asi nie si bežne zvyknutý.

Tu u nás ti potom ukážem interiér vozidla, čo sa ako používa, ako dopĺňaš vodu, používaš kúrenie... Následne si spíšeme zmluvu o prenájme a zaprajeme ti šťastnú cestu a krásny výlet.

Vozidlá sa vyzdvihujú v deň prenájmu v ranných hodinách podľa dohody (od 8:00 hod).

Následné vrátenie dodávky je do 17:00 hod posledný deň výletu. Dodávky sa vracajú na našej adrese purecampers, Hradská 7/E, Bratislava. Poprosím vždy pred vrátením autíčko aspoň pozametať, prípadne, ak ste mali psíka aj povysávať a zbaliť si osobné veci a vyhodiť odpadky. O zvyšok sa postaráme. Nie je potrebné dopĺňať pitnú vodu v nádrži.

Za prípadné škody na vozidle je zodpovedný nájomca. Malé škrabančeky alebo chyby na laku karosérie nie je niečo s čím by sme chceli zabíjať tvoj čas, tak žiadne obavy. V prípade väčších škôd sa tieto primárne riešia z vratnej zálohy. Pri svojich hosťoch sa snažíme byť maximálne ústretoví a vždy zohnať najlepšiu možnú ponuku autoservisu na opravu. Ak by sa stalo, že vratná záloha nie je postačujúca, nájomca uhradí aj prípadné náklady na opravy nad rámec vratnej zálohy a prípadného poistného plnenia. Taktiež sa budeme snažiť zohnať najlepšiu možnú ponuku.

Ak nám o tejto skutočnosti dáš vedieť 30 a viac dní pred začiatkom prenájmu, celú zaplatenú zálohu ti vrátime na účet. A robíme to obratom. Ak by si nás o tom informoval menej ako 30 dní pred prenájmom, zálohu bohužiaľ nevraciame.

Na všetky naše obytné dodávky je potrebný klasický vodičský preukaz “B”. Vozidlá sú do 3,5t. Je vhodné, ak je šofér človek s aspoň priemernými skúsenosťami a základným rešpektom. Veľa pomôže aj mini inštruktáž pri prevzatí vozidla. Ak budete na výlete viacerí, môže šoférovať ešte jedna ďalšia osoba, ktorá sa v zmluve uvedie ako druhý šofér. Základná podmienka pri šoférovi je teda vodičské oprávnenie skupiny “B” a tiež min. 24 rokov veku.

Áno dodávky a psíky idú dokopy. Psíkom sa výlet v obytnej dodávke väčšinou veľmi páči, keďže sú stále v prírode. Prosím dbaj však na to, že dodávka má byť vrátená v stave, ako bola odovzdaná a v prípade pobytu psíkov ju treba pred vrátením povysávať. A za prípadné škody spôsobené psíkom ručí majiteľ 🙂

To je na každom z vás. Avšak úplne bude postačovať oblečenie podľa plánovaného programu a potraviny. V dodávke dostaneš čisté paplóny, vankúše, deky a tiež plne vybavenú kuchynku s chladničkou. Súčasťou je aj kempingový stôl, stoličky, mini gril a sieťka proti komárom. Ak si si stále nie istý, pokojne sa ozvi a radi na všetko zodpovieme 🙂

Dodávky majú samozrejme povinné zmluvné poistenie voči škodám spôsobeným tretím stranám.

Dodávka VW T4 Mountain hut on wheels a tiež VW LT35 Big Banana sú už staršie dámy a nie je ich možné poistiť klasickým havarijným produktom. Majú však aspoň Mini Havarijné poistenie Extra, ktoré kryje škody spôsobené vodičom v prípade zrážky s iným vozidlom, ktoré si od nás uplatňuje PZP nárok (inak povedané je krytá zrážka iba s iným vozidlom, keď si vinníkom nehody ty alebo druhý šofér).

Dodávky Dromedár a Gurumobil majú okrem PZP aj klasické havarijné poistenie.

Samozrejmosťou pri všetkých kempervanoch je aj asistenčná služba, ktorá pomôže v prípade defektu, nedostatku paliva alebo iných nepríjemností.

Dodávka VW T5 Dromedár má aj klasické havarijné poistenie.

Všetky dodávky majú aktívnu aj asistenčnú službu pre prípad poruchy, defektu a pod. Pozor však na spoluúčasť najmä v prípade volania asistenčenej služby zo zahraničia. Oprava defektu v Rakúsku môže výsť aj na 150 eur, čo prekračuje limit na asistenčnej službe.

Všetky campervany majú dialničnú známku platnú na území SR. Ak plánuješ cestu do zahraničia, je nutné dialničnú známku kúpiť podľa pravidiel danej krajiny. Za prípadné pokuty je zodpovedný nájomca (niekedy chodia aj s pol ročným oneskorením).

Áno, s dodávkou je možné vycestovať do všetkých štátov EU a Švajčiarska.

Ideálna na toto je aplikácia Park4night, ktorú nájdeš na stiahnutie na Google play a iStores a aj na našej stránke Free camping. Zobrazuje miesta, kde sa dá voľne kempovať a je ich tam prekvapivo veľa aj na Slovensku. K miestam sú často aj fotky a popis, čo uľahčuje orientáciu. Pozor však, niektoré miesta sú podľa našej skúsenosti už neaktuálne a je do nich buď zákaz vjazdu alebo závora. Najlepšie bude ak si na hľadanie kempovacieho miesta necháš dosť času pred zotmením. Vždy máš lepší pocit, keď vieš čo je naokolo a čo môžeš ráno očakávať 🙂

Prosím rešpektuj pravidlá o zákaze kempovania v národných parkoch a stupňoch ochrany 3 a vyššie.

Určite áno. Mali sme niekoľko hostí s malým dieťaťom (najmenšie bolo iba niekoľko týždňové) a 90% tvrdilo, že super. Deťom sa páčilo a údajne spali lepšie ako doma 🙂 Jeden milý manželský párik sa vrátil z výletu dosť vyčerpaný a tam to bolo opačne. Takže štatisticky áno, je to vhodné aj pre najmenších. Ale nikdy sa nedozvieš, kým nevyskúšaš.

Všetky campervany majú druhú batériu, ktorá slúži na nabíjanie vašich vecičiek ako napr. notebooku, foťákov, dronov a iných zariadení. Elektrická prípojka na kempingovú zásuvku sa vo vozidlách nenachádza, avšak veľká druhá batéria v kombinácii s fotovoltaikou zabezpečí dostatočný prísun energie, aj keď by si z dodávky plánoval pracovať celý deň na notebooku. To by však bola škoda.

Každá dodávka má aj zásobu pitnej vody, ktorú vieš doplniť v kempingoch alebo podľa kreativity aj na iných miestach.

Varenie v dodávke je riešené plynovým varičom. O plyn sa nemusíš starať, auto dostaneš s dostatočnou zásobou.

Viac informácii o výbave vozidiel nájdeš v sekcii Dodávky

Kilometre nie sú limitované zmluvne, aby si sa mohol slobodne hýbať krajinou bez sledovania tachografu.

Treba však myslieť na to, že s dodávkou sa presúva oveľa pomalšie ako osobným autom. Tiež pomerne dosť času zaberá organizovanie vecí a balenie sa na cestu z miesta, kde si kempoval. Môj max. denný nájazd je zvyčajne 500km, ale to iba za predpokladu, že sa chcem čo najskôr presunúť z A do B. Na pohodový výlet odporúčam dať si max. 150 až 200km denne. Výlet tohto druhu je najmä o skúmaní okolia a užívaní si prírody.

Čo je však obmedzené je max. rýchlosť. Prosím držať sa max 110km/h pri T4 a LT35. Pri novšom modeli VW T5 Dromedar a Gurumobil je to 120 km/h. Je to z dôvodu tvojej bezpečnosti a bezpečnosti ostatných (dodávka sa na ceste správa úplne inak ako osobné auto) a tiež spotreba nad tieto rýchlosti ide pomerne rýchlo hore.  V prípade mokrých ciest je potrebné ísť ešte opatrnejšie.

Áno je. Nájdeš v nej 2 kempingové stoličky, skladací stôl, mini grill na uhlie a sekeru Viac o konkrétnej výbave vozidiel nájdeš na stránkach jednotlivých dodávok.

Žiaľ s týmto ti zatiaľ nevieme pomôcť. Nosič na bicykle nemáme k dispozícii. Rovnako preprava bicyklov v interiéry dodávky nie je možná.

Áno, jasnačka, skvelý nápad. Darčekové poukážky sú k dispozícii a viac info nájdeš na stránke Darčeky.