život v dodávke

Výlet v dodávke

Prešlo niekoľko rokov od prvého nápadu vlastniť kemper a spraviť na ňom dlhší výlet až po samotnú realizáciu môjho sna – výlet v dodávke. Všetko začalo v Austrálii, kde som pracoval pre najväčšiu spoločnosť, ktorá požičiavala obytné dodávky cestovateľom z celého sveta. Vtedy som si uvedomil, že tento typ cestovania má veľké čaro. Po niekoľkých kratších aj dlhších výletoch som sa vrátil domov a každý ďalší výlet bol už len v dodávke. Moja práca mi však nenechala veľa voľného času a slobody, aby som mohol podniknúť dlhšiu cestu. Čo mi však dala boli nejaké úspory, ktoré sa postupom času nazhromaždili a jedného dňa som si povedal, že je čas. Mal som to šťastie, že mám záhradu, nejaké tie skúsenosti s prácou s drevom a celkom dosť s kempovaním a tak som sa rozhodol postaviť si vlastný kemper. A takto to začalo…

Najjednoduchší krok celého procesu bola kúpa starého VW Transportera T4. Nížky rozpočet na celý projet ma donútil počítať každé euro. Po niekoľkých týždňoch dlhých pracovných dní a ešte dlhších nocí strávených plánovaním bola dodávka hotová. Mal som síce predstavu, čo je potrebné pre dlhší výlet v dodávke, ale len čas ukáže ako to celé funguje.

A funguje to. Je to už skoro pol roka, čo som na cestách. Prešiel som pozdĺž Atlantického pobrežia do Maroka, cez hory, púšť a život v obytnej dodávke si čím ďalej tým viac užívam. Drevený interiér mi pripomína horskú chatu a je veľmi útulný aj keď sa počasie tam von zblázni. Chladnička, solárny panel a dostatok vody mi stačí na to, aby som sa na niekoľko dní úplne odstrihol od civilizácie. Interiér funguje skvele pre sólo cestovateľa, ale nesklame ani keď máte spoločnosť.

Po tejto úžasnej skúsenosti s cestovaním vo svojej vlastnej pojazdnej horskej chate sa sám seba pýtam, prečo som to nespravil už skôr. To, že som nemal priestor ani čas na prerábku odložilo moje plány bokom na nejaký čas.

Teraz však viem, že môžem tento celý proces spraviť jednoduchší a lacnejší pre ostatné dobrodružné duše, ktoré si chcú vyskúšať život v dodávke alebo aj menší výlet. Viem vám pomôcť s plánovaním, vizualizáciou a konverziou vašej dodávky. Ale neočakávajte industriálnu kvalitu a štýl prerábky. Moja práca je jednoduchá a funkčná a čo je najdôležitejšie v dodávke sa budete cítiť skvele.

Pošlite mi správu alebo zavolajte pre viac info.

Peter