Ako to celé začalo?

Peter:

Svoju prvú dodávku VW T4 (Mountain Hut) som si začal prerábať v roku 2017. Vtedy som už štvrtý rok pracoval ako biznis analytik pre nadnárodnú spoločnosť, a vedel som, že to nie je moja cesta. Nasledovala výpoveď z práce a plánovanie polročného výletu za surfovaním a dobrodružstvom pozdĺž atlantického pobrežia až do Maroka. Samozrejme v čerstvo dokončenej 20-ročnej dodávke. 

Výlet bol fantastický. Domov som sa vrátil s kopou zážitkov a s prázdnym účtom. Po pár mesiacoch brigádovania kade tade som si povedal, že vyskúšam prenajať svoj campervan. Na moje prekvapenie sa pár záujemcov našlo. Tento malý úspech mi dodal dosť odvahy na to, aby som to nasledujúcu sezónu vyskúšal už o niečo serióznejšie a možno aj s ďalšou obytnou dodávkou na prenájom.

Martina:

V čase, keď Peťo prerábal svoj druhý campervan som práve dokončovala univerzitu v Kodani. Počas štúdia som často mávala dilemu, či si začať budovať serióznu kariéru vo financiách alebo sa zamerať na niečo, čo ma viac napĺňa. Netrvalo to dlho a prácu v korporáte som vymenila za dobrodružstvo na Srí Lanke, kde som pomáhala rozbehnúť surf školu pre miestne dievčatá.

V týchto časoch sme o sebe ešte nevedeli, karty zamiešala až pandémia. Maťu vrátila zo Srí Lanky naspäť domov a naše svety sa spojili, cez spoločnú záľubu v surfovaní.

Teraz už našej malej požičovni dobrodružstiev venujeme v sezóne od jari do jesene obaja väčšinu svojho času. Obytné dodávky hlavne prenajímame, ale aj prerábame alebo upravujeme podľa predstáv zákazníkov. Najviac zo všetkého nás bavia stretnutia s našimi hosťami. Všetkých nás predsa spája túžba po cestovaní, slobode a dobrodružstve.